Holenderski oddział Coca-Cola Europacific Partners ogłosił, że jego ikoniczne czerwone skrzynki będą teraz produkowane w 97% z tworzyw pochodzących z recyklingu.
To ważne posunięcie jest wynikiem współpracy pomiędzy CCEP, lokalnym recyklerem Healix i producentem skrzynek Schoeller Allibert, wykorzystującym 85% starych czerwonych skrzynek i 15% przetworzonych siateczek na tulipany, które zazwyczaj trudno poddać recyklingowi.
Ekologiczne skrzynki i szklane butelki wielokrotnego użytku
Czerwone skrzynki są specjalnie zaprojektowane dla szklanych butelek zwrotnych Coca-Coli, które są przeznaczone do ponownego użycia co najmniej 25 razy. Szklane butelki są czyszczone i ponownie napełniane w fabryce Coca-Coli w Dongen w Brabancji, a następnie wracają do sprzedaży hurtowej i detalicznej w Holandii. Dotyczy to wszystkich marek firmy w szklanych butelkach zwrotnych, w tym Fanta, Sprite i Fuze Tea.
Zmniejszenie ilości pierwotnych tworzyw sztucznych
Oczekuje się, że wprowadzenie skrzynek z recyklingu będzie miało znaczący wpływ na rynek holenderski. Tylko w tym roku zostanie wprowadzonych 150 000 skrzynek z recyklingu, a celem jest stopniowe zastąpienie całej krajowej bazy skrzynek, w miarę jak obecne skrzynki w naturalny sposób osiągną koniec okresu użytkowania.
Posunięcie to jest zgodne z ciągłymi wysiłkami CCEP na rzecz ograniczenia zużycia pierwotnych materiałów. W Holandii firma wykorzystuje już tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu do produkcji butelek, opakowań transportowych i wprowadziła Keelclip jako kartonową alternatywę dla foliowych opakowań termokurczliwych.





