Coca Cola skrzynki recykling
Foto: Coca-Cola

Skrzynki Coca-Coli prawie w całości z recyklingu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Holenderski oddział Coca-Cola Europacific Partners ogłosił, że jego ikoniczne czerwone skrzynki będą teraz produkowane w 97% z tworzyw pochodzących z recyklingu.

To ważne posunięcie jest wynikiem współpracy pomiędzy CCEP, lokalnym recyklerem Healix i producentem skrzynek Schoeller Allibert, wykorzystującym 85% starych czerwonych skrzynek i 15% przetworzonych siateczek na tulipany, które zazwyczaj trudno poddać recyklingowi.

Ekologiczne skrzynki i szklane butelki wielokrotnego użytku

Czerwone skrzynki są specjalnie zaprojektowane dla szklanych butelek zwrotnych Coca-Coli, które są przeznaczone do ponownego użycia co najmniej 25 razy. Szklane butelki są czyszczone i ponownie napełniane w fabryce Coca-Coli w Dongen w Brabancji, a następnie wracają do sprzedaży hurtowej i detalicznej w Holandii. Dotyczy to wszystkich marek firmy w szklanych butelkach zwrotnych, w tym Fanta, Sprite i Fuze Tea.

Zmniejszenie ilości pierwotnych tworzyw sztucznych

Oczekuje się, że wprowadzenie skrzynek z recyklingu będzie miało znaczący wpływ na rynek holenderski. Tylko w tym roku zostanie wprowadzonych 150 000 skrzynek z recyklingu, a celem jest stopniowe zastąpienie całej krajowej bazy skrzynek, w miarę jak obecne skrzynki w naturalny sposób osiągną koniec okresu użytkowania.

Posunięcie to jest zgodne z ciągłymi wysiłkami CCEP na rzecz ograniczenia zużycia pierwotnych materiałów. W Holandii firma wykorzystuje już tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu do produkcji butelek, opakowań transportowych i wprowadziła Keelclip jako kartonową alternatywę dla foliowych opakowań termokurczliwych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *